Право та інноваційне суспільство
https://apir.org.ua/index.php/lais
<p>Журнал «Право та інноваційне суспільство» (<a href="https://portal.issn.org/resource/ISSN/2309-9275">ISSN 2309-9275</a>) – це електронний журнал з відкритим доступом, який заснований Науково-дослідним інститутом правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України і видається 2 рази на рік. Журнал внесено до Переліку наукових фахових видань групи «Б» галузь 081 «Право» (наказ МОН України № 409 від 17 березня 2020 р.), економічні спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», 073 «Менеджмент» (наказ МОН України № 220 від 21 лютого 2024 р.).</p> <p>Журнал «Право та інноваційне суспільство» приймає до публікації теоретичні та емпіричні дослідження з правової та економічної тематики (сфера управління та адміністрування). Зокрема, журнал заохочує наукові роботи, які висвітлюють актуальні проблеми та питання юридичної науки, пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства, досягнення правової науки зарубіжних країн, та дослідження становлення та розвитку фінансової та банківської систем в Україні і світі, дослідження у сфері економіки та управління бізнесом.</p> <p>Журнал приймає статті за галуззю знань 081 «Право», 293 «Міжнародне право» та спеціальностями 072 «Фінанси, банківська справа, страхування», 073 «Менеджмент». Статті приймаються англійською і українською мовою.</p> <p>Журнал «Право та інноваційне суспільство» дотримується процесу подвійного сліпого рецензування, щоб забезпечити оригінальні та якісні дослідження в правовій галузі та галузі управління та адміністрування.</p>Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України НАПрН Україниuk-UAПраво та інноваційне суспільство2309-9275Загрози економічній безпеці регіонів держави та проблеми їх класифікації
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/178
<p>Статтю присвячено вивченню загроз економічній безпеці регіону держави та досліджено основні показники, які використовуються для аналізу її стану. Окремо автором розглянуто доктринальні джерела та наведено перелік робіт учених, у сфері наукових інтересів яких знаходяться економічна безпека регіону та питання загроз економічній безпеці регіону держави.</p>Білоусов Є. М.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)713Проблема правового забезпечення балансу публічних і приватних інтересів у сфері інвестиційних відносин
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/179
<p>Досліджено проблему правового регулювання балансу приватних і публічних інтересів у сфері інвестиційних відносин. Взаємодія держави і господарюючих суб’єктів у галузі інвестиційної діяльності полягає в комплексному застосуванні правових, адміністративних, економічних та пропагандистських методів для створення умов ефективної діяльності останніх і досягнення оптимального рівня економічного і соціального розвитку суспільства. Комплекс указаних методів повинен розглядатися як єдиний економіко-правовий механізм державного регулювання інвестиційної діяльності з метою забезпечення балансу приватних і публічних інтересів у цій сфері.</p>Бойчук Р. П.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)1422Актуальний стан і пріоритетні напрями іноземного інвестування в Україну
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/180
<p>У статті досліджено і проведено аналіз сучасного стану та пріоритетних напрямів іноземного інвестування в економіку України. Виявлено тенденції та досліджено перспективи розвитку залучення іноземних інвестицій, що дає змогу продемонструвати динаміку інвестицій, яка вважається індикатором зміни рівня довіри і рейтингу країни у світі. Досліджено стан інвестиційного клімату України за міжнародними рейтинговими оцінками. Установлено позитивну динаміку розвитку інвестиційної привабливості та поліпшення інвестиційного клімату країни. Також у статті визначено основні проблемні питання і несприятливі фактори, що перешкоджають стабільному розвитку інвестиційної діяльності. Розглянуто основні позитивні кроки уряду щодо вдосконалення законодавства у сфері інвестицій.</p>Товкун І. М.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)2326Закордонний досвід правової регламентації діяльності суб’єктів корпоративного права
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/181
<p>У статті проведено аналіз змісту та встановлено певні особливості сучасного правового регулювання корпоративних відносин. Зокрема, розглядається існуючий на сьогодні закордонний досвід правового регулювання діяльності суб’єктів корпоративного права. Крім того, пропонується запровадження державою більш ефективних механізмів реалізації існуючих програм з гармонізації та адаптації корпоративного законодавства України до стандартів ЄС</p>Погрібний Д. І.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)2732Особливості правового регулювання банкрутства державних підприємств
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/182
<p>У статті розглянуто особливості правового регулювання процедури банкрутства державних підприємств відповідно до законодавства України. Автором визначено основні колізії законодавства про банкрутство та інших галузей законодавства, а також сформульовано пропозиції щодо їх вирішення.</p>Булижин І. В.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)3340Правова свідомість – крок до знищення наркотичної злочинності
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/183
<p>У статті досліджується зв’язок між наркоманією та деструктивністю нації. Проаналізовано стан наркоманії, на підставі чого визначена роль громадянського суспільства в системі протидії наркотизації. Розроблено шляхи зниження наркотичної злочинності.</p>Корнякова Т. В.Моденко І. М.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)4144Історико-правовий аналіз механізму справляння податків у першій половині ХХ ст.
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/184
<p>У статті розглянуто основні етапи формування податкової політики держави в першій половині ХХ ст. Автором виділені основні чинники, які впливали на формування податкової політики України на конкретних історичних етапах її становлення, проаналізовано податкове законодавство тих часів, а також визначено позитивні та негативні тенденції становлення податкової системи незалежної держави.</p>Шевердін М. М.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)4552Правові питання деформації правосвідомості: історико-правовий аналіз
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/185
<p>У статті розглянуто основні етапи формування вчень про деформацію правосвідомості. Автором виділено основні ознаки правосвідомості, а також проаналізовано фактори, які впливають на виникнення деформації правосвідомості на конкретних історичних етапах. А також виділено основні види деформації правосвідомості та дано їх аналіз.</p>Шевченко М. Є.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)5358Правове регулювання інституту фінансового контролю в російській імперії другої половини XIX століття
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/186
<p>Статтю присвячена вивченню питань державного фінансового контролю у другій половині ХІХ століття на території Російської імперії. Автором здійснено ґрунтовний аналіз тенденцій розвитку цієї сфери того часу, а також зроблено періодизацію змін та нововведень в сферу державного фінансового контролю, утому числі приведено порівняльний аналіз із сучасною системою державного фінансового контролю в Україні.</p>Походзіло Ю. М.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)5966Місце законного інтересу в правовому статусі платників податків
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/187
<p>У статті підкреслено, що перманентний розвиток суспільного життя, внесення змін до чинного податкового законодавства обумовлюють подальшу потребу в науковому пошуку відповідей на актуальні питання податковоправового регулювання. До кола останніх віднесено визначення місця законного інтересу в правовому статусі платників податків. Доведено, що законні інтереси становлять самостійний елемент правового статусу платників податків. Проведено співвідношення законних інтересів і суб’єктивних прав платників податків. Встановлено, що вони є взаємопов’язаними категоріями, проте виступають різними елементами правового статусу суб’єкта. Виокремлено властивості, що є підґрунтям для розмежування наведених понять. До їх кола віднесено: 1) законодавче закріплення (суб’єктивні права платників обов’язково відображаються в нормах податкового права, законні інтереси – не мають законодавчого закріплення); 2) характер (суб’єктивні права є статичними, можуть змінюватися лише за волею законодавця й за спеціальною процедурою внесення змін до актів, якими вони встановлені, законні інтереси – динамічні, змінюються під впливом різних факторів, у тому числі за волею носія такого інтересу); 3) ступінь гарантованості державою (для суб’єктивних прав законодавчо встановлено гарантії їх реалізації, для законних інтересів таких механізмів немає); 4) наявність причинно-наслідкового зв’язку між наявністю можливості (дозволеності) та реальним її втіленням у життя; 5) наявність певного кореспондуючого обов’язку суб’єкта (для суб’єктивних прав такий обов’язок є завжди, для законних інтересів – немає).</p>Сліденко А. В.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)6773Стимули у податковому праві: поняття, ознаки та функції
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/188
<p>У статті розкривається зміст категорії «податково-правові стимули». Запропоновано визначати податковоправові стимули як правові засоби, встановлені податковим законодавством й за допомогою яких відбувається створення сприятливих умов для платників податків, що полягають у зміні обсягів податкового обов’язку платників податків чи спрощення процедури його реалізації. На підставі аналізу монографічної літератури виокремлено ознаки та функції стимулів у податковому регулюванні</p>Шаптала Є. Ю.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)7480Реформування бюджетного процесу на місцевому рівні в Україні
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/189
<p>У статті розглянуто проблеми реформування бюджетного процесу в Україні на місцевому рівні. На підставі аналізу нормативних актів, які регулюють запровадження партисипаторних бюджетів, наголошено на необхідності внесення змін до чинного бюджетного законодавства, зокрема, до Бюджетного кодексу України.</p>Дмитрик О. ОТокарєва К. О.Смичок Є. М.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)8186Публічний інтерес у податкових відносинах та чинники, що загрожують його реалізації
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/190
<p>Статтю присвячено аналізу сутності публічного інтересу у сфері податкових правовідносин і розгляду чинників, що загрожують його реалізації, у тому числі проблеми зловживань у оподаткуванні. Продемонстровано взаємозв’язок функцій держави з необхідністю забезпечувати достатній і стабільний обсяг податкових надходжень до бюджетів. Вказано на загрози публічному інтересу як з боку можливості формування квазіпублічного інтересу, так і з боку наявності приватних інтересів платників податків.</p>Сахно Д. С.
Авторське право (c) 2022
2022-03-162022-03-162 (9)8791Титульна сторінка
https://apir.org.ua/index.php/lais/article/view/338
<p>Титульна сторінка </p>НДІ ПЗІР НАПрН України
Авторське право (c) 2022
2022-06-012022-06-012 (9)